امروز

چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۴۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

فروش و نصب انواع قطعات آسانسور

آسانسور , فروش نصب و آموزش آسانسور

 

گروه فنی مهندسی ساز و ساخت  فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۹۳ در زمینه نیازمندی های صنعتگروه ساختمان شروع به کار کرد و یکی از موفقیت های این گروه در صنعت اسانسور بوده که توانسته تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات اسانسور را به بازار هدف شناسانده و در زمینه ،طراحی ،فروش و نصب آسانسور با همکاری مهندسین توانمند و مجرب در رشد و ارتقا این مهم همکاری نمایند.

 

نام آسانسور یک واژه فرانسوی است و از دستگاه آسانسور بابت جابجایی افراد استفاده می شود .آسانسور ها انواع و کارایی های مختلفی دارند.

از بررسی معماری ساختمان‌ها در گذشته می‌توان فهمید که در گذشته توان ساخت ساختمان‌های بلند وچود داشته‌است ولی شاید دلیل اینکه چرا این کار چندان رواج نداشته، وجود پله‌های بسیار بوده‌باشد. این مشکل همچنان پابرجا بود تا اینکه یک مکانیک آمریکایی به نام الیشا اوتیس ایمنی را در بالابر با به‌کارگیری چرخی ضامن‌دار که در صورت پاره‌شدن طناب، اندکی پس از سقوط بالابر را متوقف می‌کرد، فراهم کرد. این اختراع که در سال ۱۸۵۴ در نمایشگاهی در نیویورک پرده‌برداری شد، مقدمه‌ای برای کاربرد گستردهٔ بالابر بود. ناصرالدین شاه در سفرنامه فرنگ خویش در تعریف و توصیف آسانسور می‌گوید: رفتیم به مریض‌خانه سنت توماس … از مرتبه‌های زیر اسبابی دارند که ناخوش را روی تخت گذاشته از توی اتاق زیر می‌کشند به مرتبه بالا می‌برند. بسیار تماشا داشت که ناخوش حرکت نکند.
در حال حاضر یکی از مشکلات ساختمانهای بزرگ کافی نبودن فضای در نظر گرفته شده برای آسانسور است. این امر یعنی پیش‌بینی و منظور نمودن فضای کافی با محاسبه تعداد ظرفیت و سرعت مناسب آسانسورها باتوجه به ارتفاع و جمعیت ساکن و کاربری ساختمان باید در ابتدای کار یعنی در زمان طراحی ساختمانها مد نظر قرار گیرد؛ وگرنه پس از اجرای ساختمان معمولاً افزایش فضای چاه آسانسور بسیار مشکل و در اکثر موارد غیرممکن است.

یکی از انواع آسانسور،آسانسور های مسافر بر است

آسانسور مسافربر(Passenger Lift) این آسانسور ها باید از همه لحاظ ایمن باشند زیرا ممکن است جان انسانها را به خطر بیندازند

یک آسانسور مسافربر می تواند بین ۱ تا حداکثر ۲۰ نفر را جابجا کند که استفاده از آن بسته به نوع نیاز آن در اماکن تعبیه می شود و اگر از حداکثر توان آن فراتر رود گذر کند آسانسور حرکت نمی کند . آسانسور های مسافربر معمولا بصورت اتوماتیک اداره می شود.

یکی دیگر از انواع آسانسور،آسانسور های باربر است

آسانسور های باربر که برای جابه‌جایی بار بین طبقات ساختمان استفاده میشود . شکل ظاهری و طراحی آسانسور های باربر با آسانسور های مسافربر متفاوت است و معمولا به گونه ای طراحی شده که برای جابجایی کالا مناسب است

آسانسور های باربر نسبت به آسانسور های مسافربر دارای سرعت کمتری است وبرای آنها از ۲ قرقره استفاده شده است. آسانسور های باربر معمولا وزن بیشتری را نسبت به آسانسور های مسافربر می توانند تحمل کنند و با قرار دادن حسگر های فشار به کابل های فولادی آنها در صورت پارگی کابلها آسانسور خاموش می شود.

آسانسور های ماشین بر

بزرگترین نوع آسانسور ،آسانسور ماشین بر است که بدلیل اینکه فضای کافی برای قرار گرفتن خودرو و حمل آن به طبقات را دارا باشد. ابعاد کابین آسانسورهای خودروبر معمولاً حدود ۲٫۵ تا ۳ متر در ۴٫۵ تا ۶ متر بوده و دارای ظرفیتی بین ۲٫۵ تا ۷ تن می‌باشند.

آسانسور های ماشین بر بسته با حداکثر ارتفاع جابجایی آنها به ۲ دسته آسانسور با سیستم کششی و یا هیدرولیکی تعبیه می شود

آسانسور بیمار بر

آسانسور بیمار بر در مراکز درمانی و یا بیمارستانها استفاده می شود که بسته به نیاز آن مرکز از گنجایش مختلفی برخوردار است

آسانسور غذا بر

استفاده از آسانسور غذابر معمولا در رستورانها ،ارگانها و … است این آسانسور ها دارای ارتفاع معمول کمتر ۱٫۵ متر است واین نوع از آسانسور نیز به ۲ صورت کششی و یا هیدرولیکی می باشد.

آسانسورهای خانگی

آسانسور های خانگی به دلیل کوچک بودن به امکانات زیادی نیاز ندارد و همچنین مصرف برق بالایی ندارد و می شود این نوع آسانسور را با برق تک فاز نیز راه اندازی کرد.

آسانسور های کارگاهی

آسانسور کارگاهی معمولا در کارگاهها و سایت های ساختمانی استفاده می شود در این نوع آسانسور لازم نیست به ظاهر آنها توجه ویژه ای شود زیرا فقط به جهت جابجایی نیروی های کاری استفاده می شود

آسانسورها از جهت وارد آوردن نیرو محرک به کابین به ۴ دسته تقسیم می شوند

۱- آسانسور های کششی

۲- آسانسورهای هیدرولیک

۳- آسانسورهای وینچی

۴- آسانسورهای مغاطیسی

۱-آسانسورهای کششی از یک گیریبکس فلکه ای و کابل ها و وزنه هایی در کابلها که در خلاف جهت هم در حرکتند تشکیل شده است.

 

۲- آسانسور های هیدرولیکی دارای یک جک هیدرولیک است که کل فشار کابین و نفرات داخل آسانسور روی آن است آسانسور های هیدرولیکی معمولا برای جابجایی در ارتفاعهای کم و با سرعت پایین مناسب است.

۳- آسانسور وینجی است که در این نوع سیستم آسانسور کابین با اتصال زنجیر و یا کابل فولادی بدون اصطحکاک حرکت می کند و سیستم آسانسور وینجی قاب وزنه ندارد.

کلمات کلیدی : آسانسور , قیمت آسانسور , فروش آسانسور , انواع اسانسور , آسانسور کششی , آسانسور خانگی , آسانسور کارگاهی tcch , قطعات آسانسور , آسانسور مسافربر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برلیانس H220 بخریم یا ام وی ام ۳۱۵
رانندگی پشت فرمان رنو تالیسمان
جان بی ام و در کالبد پیکاپ جدیدش
پرده‌برداری از رنو ساندرو استپ وی نیو فیس!

برلیانس H220 بخریم یا ام وی ام ۳۱۵
رانندگی پشت فرمان رنو تالیسمان
جان بی ام و در کالبد پیکاپ جدیدش
پرده‌برداری از رنو ساندرو استپ وی نیو فیس!